ObecČaňa
static-foto
ObecČAŇA
Verzia pre seniorov

S čím vám môžeme pomôcť?

rozšírené vyhľadávanie

Rekonštrukcia palubovky a výmena kotlov v športovej hale

BEZPEČNÁ PALUBOVKA

Po záplavách znehodnotenie palubovky a kotlov v kotolni v športovej hale. OcU si uplatnil v rámci poistnej udalosti rekonštrukciu palubovky a výmeny kotlov.

Fotogalériu si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Ďalšou aktivitou, ktorú sa obec rozhodla riešiť nie z titulu toho, že by sme mali peniaze na rozhadzovanie, ale z nutnosti bezpečnosti prevádzky, je oprava palubovky, kúrenia a strechy na obecnej telocvični, do ktorej rekonštrukcie nás dotlačila hlavne potreba výmeny podlahy v hale.

Rekonštrukcia zahŕňa demontáž kompletnej palubovky, aj so slepou a pružnou podlahou, odstránenie nekvalitnej izolácie proti zemnej vlhkosti, ktorá bola zrealizovaná len z nepieskovanej lepenky, miestami položenej len na sucho, následkom čoho hnila slepá podlaha od zemnej vlhkosti. Taktiež sme demontovali časť bočného obloženia v miestach ústredného kúrenia. Po tejto demontáži obloženia sme demontovali vykurovacie telesá.

Po vysušení podkladových betónov bol celý podklad vyzametaný, napemetrakovaný a položená izolácia proti zemnej vlhkosti 2x ťažkými asfaltovými pásmi. Na túto izoláciu sa namontovala pružná podlaha a na túto podlahu slepá podlaha z dosák, až tak bude položená palubovka, ktorá bude mať nafarbené čiary a lakovú povrchovú úpravu. Namontované nové vykurovacie telesá – radiátory a nové obloženie v časti ústredného kúrenia. Taktiež bude zrealizovaná oprava strechy pred zamakaním, aby nedochádzalo k zatekaniu novej palubovky.

Ďalšia rekonštrukcia bude pozostávať z obloženia severnej steny, z vnútornej strany haly doskami z drevotriesky, zateplený vonkajší obvodový plášť s povrchovou úpravou a výmena drevených okien za plastové. Touto rekonštrukciou obec dosiahne skvalitnenie služieb našim občanom na novej palubovke a taktiež zníženie energetických nákladov na vykurovanie. Celá rekonštrukcia športovej haly bude ukončená v 10/2010.

dnes, piatok 19. 7. 2024
jasná obloha 29 °C 19 °C
sobota 20. 7. zamračené 30/17 °C
nedeľa 21. 7. slabý dážď 26/18 °C
pondelok 22. 7. jasná obloha 31/16 °C

Zvozový kalendár 2024

ONLINE:5
DNES:254
TÝŽDEŇ:2315
CELKOM:1305835

O obci

Obec Čaňa leží 15 kilometrov juhovýchodne od Košíc. Je to veľmi stará usadlosť ležiaca v južnej časti Košickej kotliny na pravom brehu rieky Hornád. Obec je situovaná v rovinnej oblasti Abova. Má 6000 obyvateľov a rozlohu 1 156 ha. Prvá písomná zmienka o Čani bola zaznamenaná v roku 1 164.

Názov obce pochádza od slovenského mena Čan. Obecný znak vyjadruje príslušnosť ku korune Uhorska a kraj , bohatý na zver a vtáctvo. Archeologickým výskumom boli v obci odkryté náleziská zo staršej doby kamennej a rozsiahle pohrebisko zo staršej doby bronzovej. V 19.storočí poznamenali v dobrom Čaňu dve udalosti: v r. 1860 sa vybudovala železničná trať z Košíc do Miskolca, ktorá prechádza cez obec a v roku 1865 bol spustený veľký parno elektrický mlyn.

about-obec
about-map