ObecČaňa
static-foto
ObecČAŇA
Verzia pre seniorov

S čím vám môžeme pomôcť?

rozšírené vyhľadávanie

Prebieha úprava webových stránok. Ospravedlňte prosím prípadné nedostatky.

Daň za nevýherný hrací stroj

Predmetom dane za nevýherné hracie prístroje sú:

a) elektronické prístroje na počítačové hry,

b) mechanické prístroje, elektronické prístroje, automaty a iné zariadenia na zábavné hry.

Daň platí fyzická alebo právnická osoba, ktorá nevýherný hrací prístroj prevádzkuje.

Sadzba dane je 100,00 € ročne za jeden nevýherný hrací prístroj.

Základom dane je počet nevýherných hracích prístrojov.

Daňová povinnosť vzniká prvým dňom kalendárneho mesiaca, v ktorom sa nevýherný hrací prístroj začal prevádzkovať a zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa ukončilo jeho prevádzkovanie.

Daňovník je povinný písomne oznámiť vznik daňovej povinnosti správcovi dane do 30 dní od vzniku daňovej povinnosti.

Ak daňová povinnosť zanikne v priebehu zdaňovacieho obdobia, daňovník to oznámi písomným oznámením o ukončení prevádzkovania nevýherného hracieho prístroja správcovi dane najneskôr do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti.

Prevádzkovateľ je povinný označiť každý nevýherný hrací prístroj štítkom s uvedením týchto údajov:

a) názov prevádzkovateľa,

b) adresa prevádzkovateľa

c) dátum umiestnenia a začatia prevádzkovania

d) evidenčné číslo nevýherného prístroja, pridelené správcom dane

Prílohy

1. Daňové priznanie

2. Poučenie na vyplnenie DP

3. Potvrdenie o podaní DP

4. VZN č. 6/2023

Miestne dane a poplatky

dnes, štvrtok 22. 2. 2024
zamračené 9 °C 4 °C
piatok 23. 2. slabý dážď 9/7 °C
sobota 24. 2. mierny dážď 12/8 °C
nedeľa 25. 2. mierny dážď 11/7 °C

Zvozový kalendár 2024

ONLINE:1
DNES:280
TÝŽDEŇ:1528
CELKOM:1250763

O obci

Obec Čaňa leží 15 kilometrov juhovýchodne od Košíc. Je to veľmi stará usadlosť ležiaca v južnej časti Košickej kotliny na pravom brehu rieky Hornád. Obec je situovaná v rovinnej oblasti Abova. Má 6000 obyvateľov a rozlohu 1 156 ha. Prvá písomná zmienka o Čani bola zaznamenaná v roku 1 164.

Názov obce pochádza od slovenského mena Čan. Obecný znak vyjadruje príslušnosť ku korune Uhorska a kraj , bohatý na zver a vtáctvo. Archeologickým výskumom boli v obci odkryté náleziská zo staršej doby kamennej a rozsiahle pohrebisko zo staršej doby bronzovej. V 19.storočí poznamenali v dobrom Čaňu dve udalosti: v r. 1860 sa vybudovala železničná trať z Košíc do Miskolca, ktorá prechádza cez obec a v roku 1865 bol spustený veľký parno elektrický mlyn.

about-obec
about-map