Terénna sociálna práca

Zväčšiť písmo o 10%

◄ SPÄŤ NA PONUKUSPÄŤ NA ŠTANDARDNÚ PODOBU STRÁNOK

trojlogo

„Terénna sociálna práca a terénna práca  v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít II.“

Obec Čaňa od 1. marca 2020 začala realizovať Národný projekt Terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít II.

Trvanie projektu do 31.10.2022

Zmluva o spolupráci: USVRK-OIP-2019/001673-013

Poskytovateľ NFP: Ministerstvo vnútra SR/Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity

Národný projekt je pokračovaním realizovaného národného projektu Terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít, ktorý bol implementovaný MV SR/ÚSVRK v období 6/2017-10/2019. Druhá fáza tohto národného projektu zavádza niekoľko nových komponentov pri implementovaní národného projektu: realizovanie preventívnych aktivít v obciach, koordinovanie spolupráce s ostatnými pomáhajúcimi profesionálmi, poskytovanie odborných konzultácií pre TSP a TP v právnej a sociálnej oblasti a v neposlednej rade využitie kvalifikačnej výnimky podľa zákona č. 448/2008 Z. z o sociálnych službách v znení neskorších predpisov.

Hlavným cieľom NP TSP a TP II.  je motivácia a aktivizácia jednotlivcov a rodín na riešenie problémov a nepriaznivých životných situácií.  Zároveň sa terénni sociálni pracovníci a terénni pracovníci v obciach venujú klientom so zámerom definovať prevenčné opatrenia sociálneho vylúčenia a rôznych ďalších sociálne rizikových javov. Činnosť TSP/TP je zameraná na zmierňovanie nerovností, nerovného prístupu k službám a v neposlednom rade na zvyšovanie sociálnych kompetencií klientov. Všetky opatrenia vykonávajú pracovníci po konzultáciách a dohode s klientom, prípadne sa navrhne riešenie iným odborníkom.

Projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Adresa TSP: Osloboditeľov 20, Čaňa

TSP:                Mária Pástorová, Mgr.

Dominika Zádora, Mgr.

TP:                  Valéria Sasáková