ČaňaOficiálne stránky obce

Rekonštrukcia palubovky a výmena kotlov v športovej hale

BEZPEČNÁ PALUBOVKA

Po záplavách znehodnotenie palubovky a kotlov v kotolni v športovej hale. OcU si uplatnil v rámci poistnej udalosti rekonštrukciu palubovky a výmeny kotlov.

Fotogalériu si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Ďalšou aktivitou, ktorú sa obec rozhodla riešiť nie z titulu toho, že by sme mali peniaze na rozhadzovanie, ale z nutnosti bezpečnosti prevádzky, je oprava palubovky, kúrenia a strechy na obecnej telocvični, do ktorej rekonštrukcie nás dotlačila hlavne potreba výmeny podlahy v hale.

Rekonštrukcia zahŕňa demontáž kompletnej palubovky, aj so slepou a pružnou podlahou, odstránenie nekvalitnej izolácie proti zemnej vlhkosti, ktorá bola zrealizovaná len z nepieskovanej lepenky, miestami položenej len na sucho, následkom čoho hnila slepá podlaha od zemnej vlhkosti. Taktiež sme demontovali časť bočného obloženia v miestach ústredného kúrenia. Po tejto demontáži obloženia sme demontovali vykurovacie telesá.

Po vysušení podkladových betónov bol celý podklad vyzametaný, napemetrakovaný a položená izolácia proti zemnej vlhkosti 2x ťažkými asfaltovými pásmi. Na túto izoláciu sa namontovala pružná podlaha a na túto podlahu slepá podlaha z dosák, až tak bude položená palubovka, ktorá bude mať nafarbené čiary a lakovú povrchovú úpravu. Namontované nové vykurovacie telesá – radiátory a nové obloženie v časti ústredného kúrenia. Taktiež bude zrealizovaná oprava strechy pred zamakaním, aby nedochádzalo k zatekaniu novej palubovky.

Ďalšia rekonštrukcia bude pozostávať z obloženia severnej steny, z vnútornej strany haly doskami z drevotriesky, zateplený vonkajší obvodový plášť s povrchovou úpravou a výmena drevených okien za plastové. Touto rekonštrukciou obec dosiahne skvalitnenie služieb našim občanom na novej palubovke a taktiež zníženie energetických nákladov na vykurovanie. Celá rekonštrukcia športovej haly bude ukončená v 10/2010.

Dátum a čas

Dnes je nedeľa, 26.1.2020, 19:45:45